معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم سلام به تمامی دوستانی که به این وبلاگ آمده اندو مارا با نظرهای خود راهنمایی کرده اند. ما در این وبلاگ میخواهیم به شما نشان دهیم که استفاده از ابزار ها و محصولات خارجی در حالی که مانند آن ابزار ها و محصولات در کشور ما وجود دارد بسیار نا عادلانه است چون این امر برای اقتصاد کشورمان بسیار زیان آور بوده وخرابی هایی مانند بیکاری-عقب ماندن کشورمان از لحاظ اقتصادی - نابه سامانی در بازار کار وغیره و غیره را ایجاد میکند.
دسته
انگوت شهر
حجاب وعفاف فاطمی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 918
تعداد نوشته ها : 7
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

تولیدات ملی


این پست ما بدون عنوان هستش محض اینکه نظرات شمارو ببینم دراین رابطه.

دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:42 بعد از ظهر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

باسلام و عرض ادب  خدمت تمام کاربرانی که تشریف میارن و مطالب رو مطالعه می کنند.

 

 

نقد و بررسی کمپین حمایت از تولید ...                    کالای چینی، بلای اقتصاد کشور!/ کارتون ...       http://payamedelijan.ir/uploads/posts/2015-06/1435350461_1-14.jpg

 

دوستان بزرگوار .عقیده و نظر من دانش اموز اینه که ما با خرید کالای خارج از کشور نه تنها  درحق اینده خودمان کوتاهی می کنیم بلکه تبر بهریشه اقتصادی کشورمان میزنیم . به کالای ایرانی و ملی ارزش قائل باشیم و درسمتی حرکت کنیم که ایرانمان پایدا و استوار باشد.

 

دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:42 بعد از ظهر

 

خرید بدون قید و شرط همه از تولیدات ملی


حمایت از تولید ملی با استفاده بدون استثنای همه از این تولیدات محقق می‌شود. اگر اداره‌ای از تولید ملی استفاده کند اما اداره دیگری شان خود را بالاتر از این ببیند و از تولیدات خارجی استفاده کند، به هدف نمی رسیم. این تولیدات از وسایل ساده مثل لوازم التحریر شروع می شود و تا خریدهای کلان ادامه می یابد. به نظر من رهبری و سران قوای سه گانه باید در این امر پیش قدم شوند و در گام نخست خرید هر گونه کالای غیر ایرانی در بیت رهبری، نهاد ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه، ممنوع شود مگر در صورت نیاز اساسی. تشخیص این نیاز اساسی باید با کمیسیونی عالی در هرکدام از این نهادها باشد که تشکیل جلسه و تصویب گرفتن از آن به سادگی ممکننباشد و تصمیمات آن به وسیله بالاترین شخص هر یک از این نهادها موشکافانه بررسی شود.

دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:41 بعد از ظهر

در کنار عدم افزایش هزینه‌ها، دولت محترم موظف است بسته حمایتی کاملی را برای حمایت از بخش‌های تولیدی مد نظر قرار بدهد؛ بسته حمایتی که تنها شامل نقدینگی نیست، بلکه سرمایه گذاری در امر تحقیق و توسعه را نیز شامل می‌شود.

 

 

نظریه های دوستان .

دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:41 بعد از ظهر

 

بیایید دست به دست هم بدیم و ایرانی آبـــاد داشته باشیــم.

ایــرانی همیــشه سرافراز و سربلند..

 

 نظام جمهوری اسلامی با تکیه بر تولید داخل و سیاست مستقل قطعاً می تواند فشارهای اقتصادی غرب را خنثی کند و یکی از دستاوردهای مهم سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی هم این مورد خواهد بود.

 

 

دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:40 بعد از ظهر
مصرفکننده هر کالا یا خدمتی مانند تولید کننده آن حقوقی دارد. به عنوان مثال این روزها کپی فیلمها یا کتابهای پرفروش داخلی و خارجی را می توان با قیمت بسیار پایین تر از نمونه اصل آن در فروشگاه های غیر مجاز خریداری کرد. این نمونه آشکاری از نقض حقوق صاحب اثر یا تولید کننده است. در مقابل خریدار و مصرف کننده هر محصول یا خدمتی هم حقوقی دارد.
دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:39 بعد از ظهر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

سلام به همه دوستان گرامی ارزوی سلامتی و خوبترین لحظات دروبلاگ *

حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی * رو برای همه ی شماعزیزان خواستارم.

 

دراین قسمت از پستی که میخواهم قرار بدم . موضوعش این هستش که واقعا مصرف کننده چه حقی دارد ؟درخرید کالاهای مورد نیازش؟

 

اگر بخواهیم این موارد رو بررسی کنیم

لطفا موارد زیر را بخوانید:

مصرف کننده هر کالا و خدمتی حقوقی دارد که ممکن است برای آن قانونی وجود داشته باشد یا نداشته باشد.

 

مصرف‌کننده عبارت‌است از حق حمایت از بهداشت، سلامت و ایمنی، حقحمایت از منافع مالی، حق حمایت از منافع حقوقی و حق حمایت از نمایندگی در مشارکت و حق اطلاعات و آموزش. در کشور ما نیز مطابق آیین‌نامه اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، حقوق مصرف‌ کننده حقوقی است کهکلیه عرضه‌کنندگان کالا و خدمات منفردا و متضامنا از حیث صحت کیفیت کالا وخدمات عرضه شده مطابق با ضوابط و شرایط مندرج در قوانین یا مندرجات قرارداد مربوطه یا عرف می‌بایست در معاملات رعایت کنند.

 

1 . حق انتخاب

2. به دست آوردن کالا و خدمات سالم و مرغوب

3.ایمنی

4. خرید کالای استاندارد

5. برخورداری از اطلاعات کامل

6. اطلاع از شیوه مصرف

7. ضمانت و خدمات پس از فروش

8. قیمت واقعی

9. حق ایجاد تشکیلات مستقل و برخورداری آن از حمایت دولت

10. قانون : درنهایت باید قوانینی در این عرصه حاکم باشد. کپی رایت، موضوعی است که امروزه در دنیا نهادینه شده و هر صاحب اثر، تولید یا خدمتی می تواند بر اساس آن از حقوق خود دفاع کند. در طرف مشتری نیز باید قوانینی حاکم باشد کهبر اساس آن اگر حقی از او ضایع شد، بتواند بر اساس آن حق خود را پیگری کرده و طرف مقابل خود را مجازات کند.

آنچهدر محورهای فوق به آنها اشاره شد، شاید مواردی کلی بود، اما جزییاتی هم درآنها نهفته است. به عنوان مثال بر اساس قوانین بیع در دین اسلام، کم فروشی، تبلیغ نادرست و غش در معامله، جزو مواردی است که معامله را باطل می کند.

برخورداری از کالاها و خدمات عمومی به صورت یکسان برای همه افراد جامعه نیز از حقوق مصرف کنندگان است. بر این اساس نمی توان قشری از جامعه را از دسترسی به برخی خدمات یا کالاها منع کرد.

یک روز در تقویم رسمی کشورمان به‌عنوان روز ملی حمایت از مصرف‌‌کننده به ثبت رسیده است، اما باید دید واقعا برای عملیاتی کردن این موضوع، تا چه اندازه همت وجود داشته است.

 

دسته ها :
يکشنبه دوم 12 1394 5:39 بعد از ظهر
X